Ezt teszi a hajaddal és a bőröddel a tengervíz
Ezt teszi a hajaddal és a bőröddel a tengervíz
A tengervíz pozitív hatásait hosszú ideje ismeri és hasznosítja a szépségipar. Előfordulhatnak azonban kellemetlenségek, melyeket tippjeinkkel elkerülhetsz!
Leteríted a törölköződ a forró homokra, előveszel egy jó könyvet, és a napernyő védelmét élvezve próbálod belélegezni a gondtalanság illatát. De nem csak a napsugárzástól kell óvnod magad, hiszen a tenger sós vizének is lehetnek káros hatásai. Akkor viszont, ha a hajad és a bőröd csupán rövidebb ideig “élvezi” a tengervíz érintését, megújulva térhetsz haza!
Vigyázz a bőrödre!
A tenger vize tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, tartalmaz például magnéziumot és szulfurt. Javítja a sebgyógyulást, egyenletesebbé teszi a bőrfelszínt. A száraz bőrűeknek sajnos vigyázniuk kell, mert a tengervíz ronthat az egyébként is húzódó bőr helyzetén. A napsugárzással kombinálva komoly problémákat okozhat, ha nem gondoskodsz a megfelelő védelemről. Szerezz be vízálló naptejet, használd a legmagasabb faktorú terméket (szükség esetén két csobbanás között kend fel újra) még a felhős napokon is! Fogyassz minél több ivóvizet, és a fürdőzés után ne felejts el otthon lezuhanyozni! Utána jöhet a hidratálás.
Kerüld el a gubancot!
A vitaminokban és hasznos ásványi sókban dús tengervíz a fejbőrnek is jót tesz, de a pozitív hatás csak akkor garantált, ha nem viszed túlzásba a lubickolást. Tapasztaltad már, hogy fürdőzés után nehézkes a haj kifésülése? Ennek az az oka, hogy a túl sok ideig tartó “áztatás” miatt a haj veszít hidratáltságából, rugalmasságából. Elkerülheted, ha a tengerparti látogatást megelőzően sampon előtti kondicionálóval ápolod a hajkoronád. Ha így teszel, egyúttal gondoskodsz a festett haj színének megóvásáról is. Amint hazaérsz, mosd ki alaposan a sós vizet a hajadból, és samponozás után a mélyápolásra is fordíts időt!